Dobór kolorów w kuchni

Dobór kolorów w kuchni

Podczas tworzenia nowego projektu warto poświęcić dłuższą chwilę na dobór kolorów w kuchni. Wszak to właśnie kolor jest pierwszym elementem kuchni, z którym ma się kontakt. Nie z jej użytecznością, nie z rozkładem kuchennego trójkąta, ale właśnie z jej kolorem. Na niego spoglądamy najczęściej, to on pierwszy rzuca się nam w oczy. Źle dobrana kolorystyka zniszczy nawet najdoskonalszą kuchnię.

Dobór kolorów w kuchni

Właściwy dobór kolorów w dużej mierze determinuje ostateczny sukces projektu. Błędy popełnione na tym etapie nie pozwalają osiągnąć sukcesu. Wstępną kolorystykę aranżowanego pomieszczenia można określić dość szybko. Jednak ostatecznego wyboru można dokonać dopiero po poznaniu układu wnętrza i jego przyszłych użytkowników. Ciepło czy zimno, odważnie czy zachowawczo? Odpowiedź na te pytania nie przychodzi od razu. Są różni ludzie, mieszkający w różnych wnętrzach. I to wypadkowa ich charakterów oraz wnętrz w jakich mieszkają określić styl powstającej kuchni. A styl tworzony jest przez projekt mebli, ich kształt, ale również poprzez kolorystykę.

Dominanta i tło

Dobierając kolory do kuchni najpierw trzeba określić czy ma być to pomieszczenie które w swoim charakterze będzie chłodne czy może raczej ciepłe. Od tego zależy to, jakimi barwami można operować podczas dalszej pracy. Drugim aspektem podczas doboru kolorów w kuchni jest określenie, jaka barwa będzie w projekcie pełniła rolę dominanty a jaka będzie przełamującym i dodającym jej ostatecznego szlifu tłem. Ważne, aby nie pozwolić sobie tutaj na pstrokaciznę i wiele kolorów. Im mniej, tym lepiej. Zazwyczaj wystarczy paleta dwóch – trzech kolorów. Więcej to już dużo. A co za dużo, to nie zdrowo.

Kolor zmieni wnętrze

W kolorach drzemie niesamowity potencjał. To właśnie one a nie młot, cement i cegły mogą całkowicie zmienić rozmiar kuchni. Bo rzeczywistość to jedno, a optyka i wrażenie to drugie. Ciemne kolory przybliżą wnętrze i jego elementy, natomiast jasne je oddalą. Biel powiększy przestrzeń w małym pomieszczeniu. Podobnie jak kolory pastelowe. Czerń natomiast będzie dla bieli świetnym, dodającym stylu i charakteru przełamaniem.

Łączymy elementy

Gdy dobór kolorów w kuchni dobiegnie końca należy połączyć całość w jedność. Dopasowawane do siebie kolory, blaty, fronty i urządzenia AGD tworzą wnętrze dopasowane do indywidualnych potrzeb i oczekiwań jego przyszłego użytkownika.

Moje propozycje doboru kolorów w kuchni – galeria

Zapraszam do obejrzenia moich propozycji wykorzystania kolorów w kuchni.

Przeczytajcie koniecznie inne popularne wpisy!