Nowoczesna kuchnia z wyspą

Kuchnia z wyspą

W powstałych przed kilkunastu laty domach i mieszkaniach ciężko znaleźć kuchnię połączoną z salonem. Kuchnia i salon istniały jako nie połączone, oddzielne od siebie byty. Jednak w ostatnich czasach (a raczej projektach) zmienił się trend, a co za tym idzie, architekci tworzą wnętrza w których kuchnia i salon znajdują się w jednym, dużym pomieszczeniu. Nowoczesna kuchnia z wyspą jest najlepszym sposobem na połączenie tych dwóch obszarów.

Nowoczesna kuchnia z wyspą

Wyspa w kuchni to rozwiązane dedykowane do nowych pomieszczeń z jednego prostego powodu. Wyspa, aby spełniała swoje funkcje, musi być dość duża (absolutne minimum to 1 metr kwadratowy, również metr odstępu od szafek kuchennych), a co za tym idzie, potrzebujemy dużego wnętrza, które nie zostanie przez nią ograniczone. Tylko odpowiednio duża przestrzeń pozwoli na zaaranżowanie nowoczesnej kuchni z wyspą.

Jaką rolę spełnia wyspa w kuchni

W nowoczesnej kuchni wyspa pozwala w sposób subtelny i elegancki oddzielić od siebie dwie przestrzenie. Kuchenną i pokojową. Dzięki niej, w jednym pomieszczeniu dostajemy do dyspozycji dwa przenikające się, ale zarazem oddzielone światy. Ale do rzeczy. Wyspa w nowoczesnej kuchni może spełniać kilka ról. Po pierwsze, może być integratorem rodzinnym. Blatem, na którym nie tylko przygotowujemy posiłki, ale również je zjadamy. Tak jak w kuchni Magia Detalu.

Może być również rozdzielaczem, czyli elementem należącym z jednej strony do kuchni a z drugiej do pokoju dziennego. przykładem tego podejścia jest projekt Cube, gdzie od strony kuchennej mamy do dyspozycji blat z płytą indukcyjną, a od strony salonu telewizor wkomponowany w element z forniru. Dalej, wyspa kuchenna może pełnić też rolę centralnego stanowiska zarządzania kuchnią. Wyposażona w blat, kuchenkę lub płytę indukcyjną oraz zlew staje się mostkiem kapitańskim, centrum dowodzenia władcy kuchni.

Praktycznie cały wpis oparłem na nowoczesnych kuchniach z wyspą, które istnieją w pomieszczeniach połączonych. Jednak jeżeli mamy w domu oddzielną kuchnię o odpowiednio dużej powierzchni to w niej również możemy zaprojektować nowoczesną kuchnię z wyspą. Bo wyspa może wspaniale zastąpić zwykły stół i nadać pomieszczeniu nowoczesnego, eleganckiego charakteru.

Nowoczesne kuchnie z wyspą – galeria

Zapraszam do zapoznania się z moimi aranżacjami nowoczesnych kuchni z wyspą.

Przeczytaj też inne popularne wpisy!