Nowoczesne projekty kuchni

Projektowanie mebli kuchennych – na czym polega i jak przebiega?

Z tego artykułu będą mogli państwo dowiedzieć się, jak wygląda projektowanie mebli kuchennych i na jakie etapy się dzieli. Zapraszam do lektury! 

Projektowanie mebli kuchennych – krok pierwszy

Pierwszym etapem podczas projektowania mebli kuchennych jest spotkanie w domu klienta i dokładny pomiar pomieszczenia w którym będą montowane meble kuchenne. Poza pobraniem wymiarów należny również sprawdzić w którym miejscu są przyłącza mediów (woda, prąd, gaz). Dzięki temu można zaplanować również ewentualne prace polegające na ich doprowadzeniu w inne miejsce jeżeli na przykład zdecydujemy się na umieszczenie zmywarki w wyspie kuchennej.

Projekt kuchni

Następnie, po pomiarze następuje etap wirtualnej wizualizacji kuchni. W tym momencie można jeszcze wprowadzić ostanie zmiany aby projekt mebli kuchennych w pełni odpowiadał naszym potrzebom.

Dobór materiałów

Następnie przychodzi pora na ostateczny dobór materiałów. Co prawda projektowanie mebli kuchennych tak naprawdę zaczyna się od wybrania materiałów z których kuchnia zostanie wykonana, jednak podczas wizualizacji ten koncept może się zmienić. Dlatego też ostatecznie materiały są wybierane przed ostateczną wyceną projektu.

Realizacja i montaż

Kiedy meble są już wycenione, rozpoczyna się ostateczna realizacja zamówienia. Najpierw trwa kompletowanie elementów z których powstanie aranżacja kuchni  a następnie to na co wszyscy czekają, czyli dokładny i precyzyjny montaż. Po jego zakończeniu możecie się cieszyć nową kuchnią!

Moje dotychczasowe realizacje

Zapraszam do zapoznania się z moimi wcześniejszymi realizacjami:

Przeczytaj koniecznie najpopularniejsze wpisy!