Kuchnia na biało

Kuchnia na biało

Dziś będzie kilka słów o białych kuchniach, które to stały się w ostatnich latach niesamowicie popularne. Co sprawiło, że stały się tak popularne i modne? 

Kuchnia na biało – czemu jest tak popularna?

Popularność białych kuchni jest dyktowana przez kilka istotnych czynników.

Po pierwsze, o czym było już wspomniane we wpisie Dobór kolorów w kuchni, zastosowanie białego koloru pozwoli na optyczne powiększenie wnętrza i jego rozjaśnienie. Dzięki temu nawet z ciasnej kuchni w bloku można zrobić optycznie duże wnętrze. Dodatkowo, o czym również było już pisane we wpisie Kuchnia otwarta na domdeweloperzy budują teraz mieszkania z aneksami kuchennymi. Aranżacja kuchni w bieli również daje możliwość optycznego powiększania pomieszczenia, które musi być podzielone między przestrzeń kuchenną i życiową.

Po drugie, białe kuchnie są bardzo uniwersalne i dzielnie znoszą próbę czasu. Kuchnia na biało po kilku latach może łatwo zostać odświeżona i odmłodzona, na przykład poprzez wymianę blatu bądź innych dodatków (stół, krzesła itp.). Nie trzeba robić rewolucji, by dostosować ją do obecnie panujących trendów.

Trzecim, dla wielu bardzo ważnym argumentem przemawiającym za białą kuchnią jest to, że bardzo łatwo można utrzymać w niej porządek. Na białych frontach, płytkach, blatach zabrudzenia są zdecydowanie mniej widoczne niż na ich ciemnych odpowiednikach.

Kuchnia na biało – galeria

Zapraszam do zapoznania się z moimi wykonaniami kuchni na biało

Koniecznie przeczytaj najpopularniejsze wpisy: