nowoczesne meble kuchenne 3

Nowoczesne meble kuchenne

Nowoczesne meble kuchenne to marzenie wielu osób. Jak zatem rozpoznać te, które są rzeczywiście nowoczesne i odróżnić je od tych, które mają je tylko imitować?

Jak poznać nowoczesne meble kuchenne?

Osobą mniej obeznanym z tematyką mebli kuchennych nieraz ciężko jest odróżnić meble kuchenne, które są rzeczywiście nowoczesne od tych, które tylko taki udają.  Najczęściej tego typu meble możemy znaleźć w markecie.

Podstawowym wyznacznikiem nowoczesności mebli kuchennych jest ich designe. Nie stawia się tutaj na efekciarstwo, ale na wyjątkowy projekt, funkcjonalność oraz na materiały najwyższej jakości.

Dalej, bardzo ważna jest kolorystyka. O doborze kolorów w kuchni więcej przeczytacie tutaj, dlatego w tym artykule ten temat nie będzie poruszany.

W ostatnich latach można zauważyć trend, w którym nowoczesne meble kuchenne są umieszczane w kuchni otwartej na dom.  Jednak nie jest to decydujący wyznacznik, ponieważ nowoczesna kuchnia może być równie dobrze oddzielnym pomieszczeniem.  Tutaj wszystko zależy od właściciela.

Co je wyróżnia?

Nowoczesne meble kuchenne to przede wszystkim inność. Meble niestandardowe, inne od tych katalogowych i popularnych. Dalekie od stylu retro czy rustykalnego.

Nowoczesne meble kuchenne można poznać po:

  • maksymalnie prostych kształtach
  • unikaniu przeładowania ich dodatkami i kierowaniu się ku minimalizmowi
  • wykorzystanie ograniczonej palety 2-4 kolorów
  • wysoka praktyczność i użyteczność

Warto pochylić się nad ostatnią cechą nowoczesnych mebli kuchennych, czyli praktycznością.  W nowoczesnej kuchni nie ma miejsca na stratę miejsca i brak intuicyjności. Każdy jej fragment musi być zaprojektowany przemyślanie i użytecznie. Inaczej będziemy mieli kuchnię ładną, ale wcale nie praktyczną.

Galeria nowoczesnych mebli kuchennych

Zobacz też: 

  • Dagmara Kosa
  • Kalia Minkca

    Ciekawy wpis! Niewątpliwie nowoczesne meble kuchenne możemy znaleźć tutaj https://meblelupus.pl/22-bella-graphite-grafitowe-meble-kuchenne . Fabryka Mebli Lupus posiada ponad 25-letnią tradycję w produkcji mebli kuchennych, nowoczesny park maszynowy i świetny zespół fachowców, dzięki czemu można być pewnym, że otrzymamy produkt najwyższej jakości.