meble kuchenne na wymiar

Meble kuchenne na wymiar czy gotowe?

Urządzając nową lub remontując starą kuchnię wiele osób staje przed dylematem: meble kuchenne na wymiar czy gotowe? W tym artykule będziecie mogli poznać plusy i minusy poszczególnych rozwiązań. Zapraszam do lektury! 

Dlaczego warto wybrać meble kuchenne na wymiar?

Największą zaletą mebli kuchennych na wymiar jest pełna dowolność w kreowaniu ostatecznego projektu kuchni. Nie ograniczają nas żadne sztywne reguły, do momentu produkcji można dowolnie układać ostateczną kompozycję, aby zapewnić kuchni pożądany przez nas wygląd oraz zapewnić sobie w przyszłości wygodę podczas jej użytkowania. Możemy w miarę dowolnie rozmieszczać półki i szafki, wykorzystując nawet najmniejsze luki w przestrzeni. To my ostatecznie decydujemy o tym, jakie systemy zostaną wykorzystane w kuchni i jaki będzie jej ostateczny charakter.

Decydując się  na meble kuchenne na wymiar mamy również możliwość dowolnego doboru materiałów z których to nasze meble zostaną wykonane. Możemy przebierać w materiałach i dodatkach wykończeniowych, aby osiągnąć pożądany przez siebie efekt.

Niestety, ta pełna dowolność aranżacyjna ma również minusy, w których największym jest wysoka cena. Niestety, meble kuchenne na wymiar są zdecydowanie droższe od gotowych projektów kuchni.

Ich kolejną wadą jest również to, że na przeniesienie projektu z programu komputerowego do naszej kuchni będziemy musieli trochę poczekać. W zamian otrzymamy jednak meble, które będą w 100% dopasowane do naszych potrzeb i wymagań!

Alternatywa, czyli gotowe meble kuchenne

Jeżeli nasz budżet jest ograniczony, możemy też zdecydować się na gotowe zestawy mebli kuchennych. Warto nad nimi pomyśleć szczególnie wtedy, gdy posiadamy kuchnię o dość standardowych wymiarach i równomiernym kształcie. Pamiętajcie! Gotowe meble kuchenne nie odbiegają bardzo od jakości tych tworzonych na wymiar. Jednak ich projekt nigdy nie będzie w 100% dopasowany do naszych gustów i dostosowany do naszych potrzeb.

Dodatkowo, gotowe meble kuchenne mogą być zamontowane w naszej kuchni zdecydowanie szybciej niż robione na zamówienie.

Jakie meble do kuchni wybrać?

Generalnie wybór zawsze należy do zamawiającego. Jednak jeżeli chcemy mieć kuchnie w której będziemy czuć się jak ryba w wodzie, to zdecydowanie lepiej postawić na meble kuchenne na wymiar. Po prostu będą one lepiej odpowiadały naszym potrzebom.

Meble kuchenne na wymiar – moje projekty

Poniżej możecie zobaczyć kilka realizacji moich mebli kuchennych.

Przeczytaj koniecznie najpopularniejsze wpisy!