Światło w kuchni - aranżacja Wszystko Lśni

Stylowe meble kuchenne

Stylowe meble kuchenne, czyli jakie? Dla jednych stylowe będę te rustykalne, dla innych natomiast designerskie i minimalistyczne. Dlatego też w tym wpisie poznacie bliżej kilka najpopularniejszych stylów  mebli kuchennych, a na pytanie, które są dla Was stylowe odpowiecie sobie sami! 

Stylowe meble kuchenne w tradycyjnej formie

Dla wielu osób stylowe meble kuchenne to takie, które mają klasyczny, zachowawczy i elegancki projekt. Na pewno można do nich zaliczyć:

Kuchnie angielskie, charakteryzujące udanym połączeniem tradycji i nowoczesności. Klimat tej kuchni tworzą przede wszystkim liczne dodatki: figurki, wazoniki i kwiatki.

Blisko kuchni angielskiej znajdują się również kuchnie prowansalskie. podobnie jak wspomniane wcześniej kuchnie angielskie, te w stylu prowansalskim również charakteryzują się jasnymi barwami oraz dużą ilością drobnych dodatków.

Mówiąc o tradycyjnych aranżacjach nie można oczywiście pominąć kuchni rustykalnej, której wygląd ma w założeniu przypominać nam wiejskie wnętrza. W tego typu kuchni również dominują ciepłe barwy a także mnóstwo bibelotów porozstawianych na półkach i blatach.

Pomiędzy tradycją a nowoczesnością

Dla  osób, które chcą mieć kuchnię, której styl lokuje się między tradycją a nowoczesnością idealnym rozwiązaniem będzie kuchnia w stylu skandynawskim. Z jednej strony otrzymujemy tutaj tradycyjne, ale proste meble i jednocześnie ograniczamy ilość ozdabiających ją dodatków. Kuchnia skandynawska jest surowa i tworzy w ten sposób swój wyjątkowy, niepowtarzalny klimat.

Nowoczesne meble kuchenne

Na drugim biegunie stylowych mebli kuchennych są te o nowoczesnych projektach. Zalicza się do nich zarówno kuchnia minimalistyczna jak i ta urządzona w stylu glamour i pop.

O kuchni minimalistycznej na blogu już było, więc ten temat zostanie tutaj pominięty. Natomiast warto wspomnieć nieco o kuchniach glamour i pop, ponieważ te style nie są szeroko rozpowszechnione.

Glamour to przepych i luksus na pokaz. Złocenia, kryształy i tym podobne dodatki tworzą ten styl. Natomiast pop to mnóstwo żywych kolorów, które połączone są z meblami wykonanymi z tworzyw sztucznych. Charakterystyczną cechą kuchni pop są również barwne, wnoszące mnóstwo życia, plakaty na ścianach.

Przykładowe  realizacje

Poniżej mogą Państwo zobaczyć kilka przykładowych realizacji Pracowni Mebli Kuchennych Bors.

Przeczytajcie koniecznie inne popularne wpisy!